Засновник Panasonic: бізнес - це люди

Коносуке Мацушіта (яп. 松下 幸之助 , 27 листопада 1894 — 27 квітня 1989) — японський бізнесмен, засновник Matsushita Electric (бренди Panasonic, Technics, National).

Коносуке почав працювати, коли йому було 9 років, щоб допомогти підтримати сім'ю.
В 22 роки покидає роботу і розпочинає власну справу. Його компанія не один раз була на межі банкрутства, але Коносуке Мацушіта завжди приймав правильне рішення. Побудувати могутню бізнес-імперію з нуля без спеціальної освіти, стартового капіталу та досвіду йому допомогли не лише наполегливість і рішучість, а й життєва мудрість.

Компанію Matsushita Electric з виробництва електричних пристроїв Коносуке заснував 15 червня 1917 року. Початковий капітал був приблизно 200 Єн (2 дол).

У 1923 році Коносуке спроектував велосипедну лампу у формі кулі, яка працювала без підзарядки до 40 годин.
Далі пішов випуск настільних ламп, які можна було використовувати замість керосинок. Так з'явився перший бренд компанії — National.
У 1927-му році Panasonic випустив у продаж праску з простою назвою Super Iron і коштувала на 30% дешевше, ніж аналоги.

Наступним кроком у розвитку Matsushita Electric Industrial стала співпраця з концерном Philips в 50х роках, в рамках якого виробництво теле- і радіоапаратури вийшло на якісно новий рівень. Через деякий час успішної роботи з'явився новий бренд Panasonic.

В 1961 році Коносуке повідомив про свою відставку.
У вересні 1964 журнал Life називав його «головним промисловцем», «найбагатшою людиною», «філософом», «видавцем» і «найбільш продаваним автором».

Коносуке казав: «Наш бізнес — це те, що доручено нам суспільством. Тому ми зобов'язані направляти і розвивати компанію так, щоб допомагати розвиватися суспільству і сприяти поліпшенню життя людей».

«Бізнес — це люди» — було одним з улюблених висловів Коносуке.